اطلاعات اصلی هنرمند

نام: رضا
نام خانوادگی: صادقی
محل تولد: بندرعباس
محل سکونت: تهران
تاریخ تولد: 1358/5/25
وضعیت تاهل: متاهل
درباره رضا صادقی

رضا صادقی در ۲۵ مرداد سال ۱۳۵۸ در جنوب کشور به دنیا آمد. او اهل بندر عباس است و آهنگ سازی و ترانه سرایی را نیز در کارنامه دارد.

کارش را با تلاوت قرآن آغاز کرد ولی علاقه شدید به موسیقی موجب شد که مسیر او برای ادامه کار تغییر کند. اولین کار حرفه ای او در موسیقی ترانه ی راز عشق در سال ۷۱ بود. پس از آن رضا صادقی اولین آلبوم خود را با همین نام در سال ۱۳۷۲ منتشر کرد.

سپس با گروه هنری کیمیا همراه شد و حاصل این همراهی آلبوم های گل لاله، رویای شیرین و مستانه و دیوانه بود.

شهرت رضا صادقی به پوشیدن لباس های مشکی است و او را مشکی پوش نیز لقب می دهند. و آلبوم های مشکی رنگ عشقه و پیرهن مشکی نیز از این خواننده پرآوازه نیز بر این موضوع تاکید دارد.

علاقه این هنرمند به لباس مشکی در آن حد است که در آلبومی با نام دیگه مشکی نمی پوشم! در ترک پنجم که به همین نام است میگوید واسه رفتن از این دنیا دیگه مشکی نمی پوشم!

شاید بعضی ها شهرت رضا صادقی را از دهه ی هشتاد بدانند. موجی عظیم که همراه با آلبوم وایسا دنیا به پدید آمد و برترین آهنگ همان دهه هم انتخاب شد.

رضا صادقی به علت ضعف علم پزشکی و اشتباهات پزشکی هنگامی که در دوران بچگی دچار یک بیماری ساده می شود به دلیل تزریق اشتباه در نخاع او کلیه ی اعضایش فلج می شوند؛ اما خوشبختانه این وضع ادامه پیدا نمیکند و هم اکنون فقط در زانو هایش احساس ضعف دارد.

آثار رضا صادقی

34 آهنگ
موزیک ویدیو
آلبوم
6 نوازندگی
3 ترانه سرایی
1 تنظیم
میکس و مستر